Renginiai kraunami
  • Šis renginys jau įvyko.
FREE

Kinga Głyk (Lenkija)

27 balandžio @ 21:00 Nepriklausomybės aikštė, lauko scena,

Milijonai peržiūrų internete, bendri projektai su garsiais viso pasaulio muzikantais, tarptautinės gastrolės ir muzikos apdovanojimai – šią „Kaunas Jazz“ viešnią galima drąsiai vadinti viena ryškiausių jaunosios kartos džiazo muzikančių Europoje.

Bosinės gitaros virtuozei Kingai Głyk šių metų sausį sukako 27-eri, tačiau jos biografija – jau tokia turtinga, jog net stebina, kiek daug ši muzikantė iki šiol spėjo nuveikti.

Groti ji pradėjo, sulaukusi dvylikos – įsiliejo į savo šeimos muzikinę grupę. Būdama aštuoniolikos, Kinga išleido savo pirmąjį solinį albumą – ir iškart įvairių žiniasklaidos leidinių buvo įvardyta kaip vienas įdomiausių Lenkijos džiazo scenos atradimų.

Netrukus ji jau muzikavo su garsiais JAV bei Europos muzikantais ir sukėlė dėmesio bangas internete. Čia didžiulio susidomėjimo sulaukė įrašai, kuriuose Kinga bosine gitara grojo Erico Claptono, Bruno Marso ir kitų įžymybių hitus.

Šie vaizdai sulaukė dešimčių milijonų peržiūrų ir atkreipė ne vieno žymaus muzikanto bei prodiuserio dėmesį. Puikus būdas įsibėgėti – o ši muzikantė toliau lėkė dideliu greičiu.

2017-aisiais Vokietijoje ji scenoje pasirodė kartu su legendiniu bosistu Marcusu Milleriu. Jos albumą „Dreams“ padėjo įrašyti Timas Garlandas, Gregas Hutchinsonas ir kiti garsūs muzikantai.

Tokio dėmesio jaunosios kartos artistai sulaukia nedažnai – tačiau visiems, kurie susiduria su Kinga, yra akivaizdu, jog ji apdovanota išskirtiniu talentu.

Jau netrukus ši muzikantė buvo nominuota prestižiniam Vokietijos „Echo“ apdovanojimui, Lenkijoje buvo pripažinta ryškiausia šalies džiazo viltimi. Beje, 2021-aisiais geriausio styginių instrumentų virtuozo kategorijoje Vokietijos džiazo žurnalistai Kingą nominavo tarp tikrų muzikos sunkiasvorių – Christiano McBride‘o ir Wolfgango Muthspielio.

Žinia apie talentingą muzikantę greitai pasklido toli už gimtinės ribų. Šiandien Kinga gyvena Lenkijoje ir Prancūzijoje, yra koncertavusi Vokietijoje, Austrijoje, Šveicarijoje, Indonezijoje, Portugalijoje, Norvegijoje ir kitose šalyse.

Vien socialiniame tinkle „Instagram“ ją seka per 200 tūkstančių gerbėjų – džiazo muzikantams tai įspūdingas skaičius, liudijantis, jog Kinga šiuo žanru sugeba sudominti ir jauną auditoriją.

Į Kauną muzikantė atvyksta su naujienomis – šįmet sausį, dieną prieš 27-ąjį gimtadienį, išleistu penktuoju albumu „Real Life“. Pavasarį ji pradėjo koncertų turą, kuriame pristato šį albumą – jau surengė pasirodymus ne vienoje svarbioje Vakarų Europos džiazo salėje, o gegužės pabaigoje keliaus į Pietų Ameriką, kur savo muziką pristatys Argentinos ir Brazilijos publikai.

„Norėjau, kad tai nebūtų tiesiog albumas, kuriame dominuoja bosinės gitaros garsai. Norėjau, kad tai būtų gražios melodijos, kad ši muzika pasakotų istorijas“, – apie naująjį sako Kinga.

Ir išties – tai įrašas, kuris sudomina ir užburia nuo pirmų sekundžių. Nemenką įspūdį daro ir jį sukurti padėjusi komanda. Mat įrašant šį albumą dalyvavo muzikantai, groję su Robertu Glasperiu, Beyonce, Michaelu Buble, Stevie Wonderiu, „Mumford & Sons” ir kitais. Tai dar vienas priminimas, į kokią aukštą lygą šiandien veržiasi ši talentinga muzikantė.

Beje, šį albumą prodiusavo žymiosios JAV grupės „Snarky Puppy“ lyderis Michaelas League. Tą patį savaitgalį pastaroji grupė „Kaunas Jazz“ kvietimu koncertuos Kauno „Žalgirio“ arenoje. Ką gali žinoti, galbūt lauko scenoje sulauksime ir netikėto svečio? Bet net jei taip nenutiks, galime būti tikri – mūsų laukia išties efektingas, talentu ir energija trykštantis koncertas.

  • Comments

Informacija

Data:
27 balandžio
Laikas:
21:00
Renginys kategorija:

Vieta

Nepriklausomybės aikštė, lauko scena
Festivalio mecenatas
Generalinis partneris
Didieji partneriai
Festivalio radijas
Festivalį finansuoja