Didžiausias džiazo festivalis Lietuvoje – KAUNAS JAZZ, užgimęs kartu su Lietuvos nepriklausomybės atkūrimu, atlaikęs įvairias blokadas, finansines ir kitas negandas, ne kartą dedikuotas svarbiausioms Lietuvos valstybės sukaktims, išsikovojęs reikšmingą vietą Lietuvos bei Europos muzikiniame gyvenime, gerai žinomas pasaulyje, esantis „Europe Jazz Network“ narys, 2020 metais švęs 30-erių metų jubiliejų, neužleidžia savo pozicijų, toliau jas stiprina ir tiki, kad muzika prisideda prie socialinio bei emocinio augimo, ekonominio klestėjimo.

Nekyla abejonių, kad 1991-aisiais tarptautinio džiazo festivalio KAUNAS JAZZ startas, kurio sumanytojas yra Jonas Jučas, buvo ne tik svarbus džiazo muzikos gerbėjams, bet tapo išskirtiniu įvykiu Lietuvos kultūros gyvenime, kuris tuomet buvo kuklus dėl objektyvių šalies ekonominių bei politinių aplinkybių. Rengiant pirmąjį, nebuvo prognozių, koks festivalis taps 2020 m., gal tik planuose buvo aiški vizija – KAUNAS JAZZ, gimęs kartu su atkurta Lietuvos valstybe turėtų pagal galimybes įprasminti svarbiausius šalies ir miesto įvykius, priminti svarbiausias visuomeninio gyvenimo datas. Džiaugiuosi, kad taip ir yra – sako festivalio sumanytojas, o apie tai, jog KAUNAS JAZZ taps „Europe Jazz Network“ nariu, kad festivalio dalyviai bus pasaulyje geriausiai vertinamos džiazo muzikos žvaigžgės, atvys į Kauną klausyti festivalio koncertų džiazo mėgėjai ir kritikai iš įvairiausių, tolimiausių pasaulio valstybių, o KAUNAS JAZZ festivalis natūraliai įeis į šiuolaikinės grožinės literatūros puslapius – pirmojo festivalio metu buvo visiškai nereali, per drąsi svajonė.

Tarptautinis džiazo festivalis KAUNAS JAZZ vyksta balandžio mėn. pabaigoje Kaune, Kauno r., Vilniuje, Jurbarke, Palangoje, Joniškyje, Trakuose ir kt. Lietuvos miestuose. Festivalio organizatoriai tobulina tradiciniais tapusius projektus, kasmet siekia naujų formų bei įvairesnio turinio. Festivalyje rengiami mokami (10-12), nemokami koncertai (10-12) bei nemokami edukaciniai koncertai/renginiai (18), kuriuose pristatomų dalyvių vardai bei muzikinės biografijos kalba pačios už save. Per savo gyvavimo metus KAUNAS JAZZ tapo ne tik džiazo žvaigždžių „importo“ lyderiu. Festivalio scenose garbingą vietą, kaip visuomet, užima Lietuvos džiazo virtuozai – festivalis labai puoselėja šią tradiciją ir pristato ne tik jau gerai pažįstamus Lietuvos džiazo perlus, bet ir jaunus talentingus, perspektyvius atlikėjus.

KAUNAS JAZZ organizatoriai vykdo edukacinę programą. Festivalio metu organizuojamos meistriškumo pamokos, susitikimai su iškiliais džiazo kūrėjais ir kt. Naujų formų paieška – vienas iš KAUNAS JAZZ rengėjų bruožų. Festivalis didžiuojasi sąsajomis su vaizduojamojo meno atstovais – rengia ir pristato visuomenei fotografijos darbų parodas koncertų salių erdvėse ir džiazo projektus meno galerijose, taip pat rengia projektus – vaikų piešinių akciją „Kaunas Jazz ant grindinio“, „Džiazo mados“ ir kt. Festivalio organizatotriai kauniečiams ir miesto svečiams dovanoja DŽIAZO GATVĘ. Visus miestiečius ir miesto svečius į projekto DŽIAZO GATVĖ renginius 3-ose mažosiose KAUNAS JAZZ scenose nuo Laisvės alėjos iki senamiesčio kviečia Lietuvos ir užsienio jaunieji, talentingi ir perspektyvūs kūrėjai, propaguojantys alternatyvias meno išraiškos formas (judesio, vizualaus meno, muzikos). DŽIAZO GATVĖS projekto metu vykstantys įvairūs jaunųjų menininkų pasirodymai suteikia išskirtinę progą bendradarbiauti, keistis idėjomis, unikalia patirtimi bei skatina tarpkultūrinius mainus. Visi festivalio edukaciniai renginiai yra nemokami – taigi savo koncertą/renginį gali atrasti įvairiausių pomėgių, įvairių amžiaus grupių, įvairaus finansinio pajėgumo visuomenės grupės. Festivalio rengėjai, tęsdami tradicijas kuria džiazo šventę mieste bei puoselėja edukacinę tradiciją kaip indėlį į muzikinę, kultūrinę Lietuvos ateitį, taip pat ir tradiciją kasmet kurti filmą apie praėjusio festivalio akimirkas.

Per savo gyvavimo istoriją festivalis įgijo labai daug: ištikimų ir reiklių klausytojų, Lietuvos bei pasaulio žiniasklaidos dėmesio, visą būrį ilgamečių partnerių.

KAUNAS JAZZ bendradarbiauja su partneriais – tarptautiniais džiazo festivaliais Europoje ir pasaulyje: JAZZKAAR festivaliu (Taline), APRIL JAZZ festivaliu (Espoo, Suomijoje), RIGAS RITMI festivaliu (Latvijoje), LOTOS JAZZ FESTIVALIU BIELSKA ZADYMKA JAZZOWA (Lenkijoje), NISVILLE JAZZ festivaliu (Serbijoje), BEIJING NINE GATES INTERNATIONAL JAZZ FESTIVAL (Kinijoje).

Projektas KAUNAS JAZZ, atnešantis į Lietuvą, ne tik pavasarį, bet ir begalinį naujų emocijų, idėjų ir patirties pliūpsnį, vis auga ir tobulėja. Organizatorių tikslas: pristatyti patį geriausią pasaulinės džiazo muzikos produktą Kaunui ir Lietuvai – įkvepia naujiems ieškojimams.

Istorija

Festivalio mecenatas
Generalinis partneris
Didieji partneriai
Festivalio radijas
Festivalį finansuoja