Renginiai kraunami

Alfredo Rodriguez

4 gruodžio @ 19:00 Žalgirio arena, Karaliaus Mindaugo pr. 50
Kaunas,
€38.80 – €118.80

Šįmet jau 34-ąjį sykį vyksiančio festivalio sceną papuoš jėgas suvieniję Lietuvos ir užsienio muzikos virtuozai – pianistas iš Kubos Alfredo Rodriguezas ir Kauno miesto simfoninis orkestras. Koncertas, kuris vainikuos „Kaunas Jazz“ metus, gruodžio 4 dieną įvyks Kauno „Žalgirio“ arenoje.
Kuboje gimęs, JAV gyvenantis Alfredo Rodriguezas – jau gerai pažįstamas „Kaunas Jazz“ publikai. 2021-ųjų vasarą Palangoje ir Trakuose jis surengė koncertus su garsiuoju bosistu ir vokalistu Richardu Bona, o 2022-aisiais surengė ovacijomis palydėtą solinį koncertą Nacionaliniame Kauno dramos teatre.

Šis prestižiniam „Grammy“ apdovanojimui nominuotas muzikantas jau beveik du dešimtmečius žavi džiazo specialistus savo virtuozišku grojimo stiliumi.

Būdamas vos 18-os, Alfredo jau buvo minimas kritikų apklausose kaip vienas perspektyviausių džiazo talentų. Išplaukti į platesnius vandenis padėjo žymusis prodiuseris Quincy Jonesas, tapęs jo mokytoju ir patarėju.

Su legendiniais pianistais Billu Evansu ir Theloniousu Monku lyginamas muzikantas yra išleidęs keletą albumų, kuriuose skamba Lotynų Amerikos ritmais nuspalvinta džiazo ir kitų žanrų sintzė.

Jis neabejotinai vienas geriausių jaunų pianistų, kuriuos esu matęs. Neįtikėtini gabumai, jo potencialas – beribis“, – sako su Michaelu Jacksonu ir begale kitų didžiausių pasaulio talentų dirbęs Quincy Jonesas.

2015-aisiais už įrašą „Guantanamera“ Alfredo buvo nominuotas „Grammy“ apdovanojimui geriausios instrumentinės aranžuotės kategorijoje.

Džiazas, salsa, bačata, rumba – į sceną šis muzikantas žengia su energija, sulydančia pietietišką karštį ir vakarietišką subtilumą. Tai ypač gerai atsispindi jo naujausiame albume, pernai išleistame „Coral Way“, kurį įrašant dalyvavo ir Kubos muzikos sensacija, „Grammy“ nominuotas atlikėjas Cimafunk.

Pastarasis albumas, beje, simboliškai apibendrina džiugų, bet ir sudėtingą pastarųjų metų Alfredo Rodriguezo gyvenimo etapą, kurio metu jis pirmą sykį susipažino ir su „Kaunas Jazz“ publika.

Dar verta pridurti, jog Alfredo Rodriguezas vadinamas žmogumi, kuris fortepijonu moka ne tik virtuoziškai groti, bet ir pasakoti istorijas. Ir daryti tai labai asmeniškai – kiekvienas koncerto žiūrovas išeina, besijausdamas jo bičiuliu.

Šį rudenį dvidešimtmetį minėsiantis orkestras, vadovaujamas Algimanto Treikausko, yra svarbus Kauno ir Lietuvos kultūrinio gyvenimo reiškinys. Per praėjusius sezonus orkestras įgyvendino sėkmingus išskirtinius pasaulinius leidybinius projektus ir turėjo garbę koncertuoti su geriausiais pasaulio operos solistais.

Orkestras taip pat ne sykį koncertavo su ryškiais pasaulio roko ir populiariosios muzikos atlikėjais – tokiais kaip „Scorpions“, Bonnie Tyler, Chrisu Normanu ir kitais.

  • Comments

Informacija

Data:
4 gruodžio
Laikas:
19:00
Kaina:
€38.80 – €118.80
Renginys kategorija:
Interneto svetainė:

Vieta

Žalgirio arena
Karaliaus Mindaugo pr. 50
Kaunas,
Festivalio mecenatas
Generalinis partneris
Didieji partneriai
Festivalio radijas
Festivalį finansuoja