„Kaunas Jazz“ Vasara – su žvaigždėmis iš užsienio: Trakuose ir Palangoje koncertuos Torstenas Goodsas ir China Moses

Dėl koronaviruso pandemijos iš šių metų pavasario į rudenį nukeltas vienas didžiausių Lietuvos džiazo festivalių „Kaunas Jazz 2020“ mėgautis gera muzika kviečia ir šios vasaros viduryje. Jubiliejinis, 30-metį švenčiantis festivalis kviečia į du įspūdingus koncertus Trakuose ir Palangoje, kuriuose pasirodys Vokietijos džiazo sensacija Torstenas Goodsas ir garsi amerikiečių dainininkė China Moses.

Torsteno Goodso grupės ir Chinos Moses koncertai, kuriuose šie žymūs atlikėjai pristatys bendrą programą, liepos 16 dieną vyks Trakų pilies kieme, o liepos 17 dieną – Palangos koncertų salėje/ kieme.

Bilietus į Torsteno Goodso ir Chinos Moses, o taip pat ir į kitus „Kaunas Jazz“ koncertus, platina BILIETAI.LT.

Gitaristas ir dainininkas iš Diuseldorfo Torstenas Goodsas Europos kritikų yra lyginamas su  garsiaisiais atlikėjais Jamie Cullumu ir Michaelu Buble. Dainavimu ir virtuozišku gitaros valdymu žavintis muzikantas yra pagerbtas prestižiniu Vokietijos kompozitorių apdovanojimu, pelnęs žymiausių pasaulio džiazo atlikėjų komplimentus.

China Moses – garsios JAV džiazo vokalistės Dee Dee Bridgewater dukra, jau ketvirtį amžiaus daranti sėkmingą karjerą muzikos scenoje ir televizijoje.

„Torstenas Goodsas – talentingas, žavus ir su publika puikiai bendraujantis artistas, vienas populiariausių savo kartos Europos džiazo atlikėjų. Džiaugiamės, kad prieš trejus metus „Kaunas Jazz“ scenoje įvyko pirmoji jo pažintis su Lietuva, šiuos koncertus festivalio gerbėjai tikrai prisimena labai šiltai. Dar smagiau, kad šįkart koncertuose greta jo pamatysime ir dar vieną ryškią žvaigždę“, – sako „Kaunas Jazz“ meno vadovė Indrė Jučaitė-Sarneckienė.

Vokiečio ir airės šeimoje gimęs Torstenas Guttknechtas (tikroji atlikėjo pavardė) džiazu susižavėjo dar vaikystėje. Tėvai karštai palaikė jo pasirinktą kelią – dar lankydamas mokykloje, jis jau skraidė į Niujorką, kur dalyvavo gitaros legendų Jimo Hallo, Johno Scofieldo meistriškumo pamokose, o Prancūzijoje sėmėsi meistriškumo paslapčių iš garsiojo romų gitaristo Bireli Lagrene.

Sulaukęs dvidešimties, Torstenas laimėjo stipendiją studijuoti prestižinėje Niujorko mokykloje „New School“ – čia jis ne tik gavo progą padirbėti su įvairių žanrų žvaigždėmis, bet ir susipažino su žymiuoju gitaristu George’u Bensonu, kuris įkvėpė Torsteną ne tik groti, bet ir dainuoti. Kita muzikos legenda, vienas žymiausių pasaulio gitaristų Lesas Paulas, Torstenui sugalvojo sceninį  Goodso slapyvardį – mat solidaus amžiaus amerikiečiui buvo per sunku ištarti tikrąją jauno vokiečio pavardę.

Tarptautinės karjeros proveržį Torstenas pasiekė 2005-aisiais, kai tapo vieninteliu europiečiu, kurį džiazo didmeistriai Herbie Hancockas ir Wayne’as Shorteris atrinko į Vašingtone surengto Theloniouso Monko vardo gitaristų konkurso finalą.

Netrukus jaunuolis Scenoje ir įrašų studijoje jau grojo su džiazo žvaigždėmis Chrisu Potteriu, Bobu Jamesu, Terri Lynne Carrington, Tillu Brönneriu, Larry Coryellu, Nilsu Landgrenu, hauso ir soulo muzikos atlikėja Barbara Tucker, popmuzikos žvaigždėmis Melanie C ir Sarah Connor bei daugybe kitų.

2006-aisiais albumu „Irish Heart“ didelį populiarumą pelnęs Torstenas Goodsas jame smarkiai išplėtė savo atliekamos muzikos gamą – nuo džiazo iki popmuzikos. Dar daugiau dėmesio sulaukė jo albumas „1980“, kuriame vokietis greta originalių kūrinių įrašė keletą kitų atlikėjų dainų, parašytų jo gimimo metais. Tarp jų – ir puikią grupės „Queen“ hito „Crazy Little Thing Called Love“ versiją:

Puikus balsas, virtuoziškumas ir scenos meistrystė vokiečių muzikantui pelnė kvietimus į svarbius Europos džiazo festivalius – nuo Paryžiaus iki Hagos ir Londono.

Po 2008-ųjų albumo „1980“ jis atsitraukė nuo savo įrašų, grojo su kitais atlikėjais, išbandė save ritmenbliuzo muzikoje, koncertavo su garsiais bigbendais. Tačiau 2013-aisiais efektingai sugrįžo albumu „Love Comes To Town“, o 2015-aisiais išleido puikiai įvertintą albumą „Thank You Baby!“.

Torsteno Goodso klipas „Midst Of Your Love“

Šiuo metu muzikantas ruošia naują albumą ir nekantrauja atvykti į Lietuvą, kur jį atlydės garsi scenos partnerė. Paryžiuje gimusi dainininkė China Moses – džiazo vokalistės Dee Dee Bridgewater ir režisieriaus Gilberto Moseso dukra.

Scenos užkulisiuose užaugusi atlikėja ne sykį yra dainavusi kartu su mama, tačiau mėgsta pabrėžti, kad eina savu keliu. Nors palyginimai – neišvengiami.

„Mūsų balsai panašūs, žinau, kad metams bėgant ir savo išore tampu vis panašesnę į mamą. Ir tai nėra blogai, nes manau, kad mano mama išties karšta. Jei ne ji, turbūt nebūčiau pasirinkusi profesionalios muzikinės karjeros“, – neslepia China Moses.

Chinos Moses klipas „Running“

Pirmąją dainą ji išleido 1996-aisiais, sulaukusi vos aštuoniolikos, o po metų rankose jau laikė debiutinį albumą ir kone akimirksniu Prancūzijoje, kur yra Chinos namai, tapo didele žvaigžde.

Nuo džiazo iki roko – per pirmąjį karjeros dešimtmetį China Moses išbandė daug ką. Taip pat – ir bendrus projektus su repo žvaigžde Guru, elektroninės muzikos kūrėju DJ Mehdi ir net žymiu futbolininku Djibriliu Cisse, kuris nusifilmavo viename jos vaizdo klipe.

Kelis sėkmingus popmuzikos albumus išleidusi dainininkė į džiazo pasaulį rimčiau žengė prieš maždaug dešimt metų – albumu „This One’s For Dinah“ (2009 m.), kuriame pagerbė džiazo vokalo dievaitę Dinah Washington, o tada – disku „Crazy Blues“ (2012 m.), kuriame įrašė Ninos Simone, Janis Joplin ir kitų garsių džiazo, bliuzo, soulo damų repertuarą.

China Moses – „Mad About The Boy“

Visą pasaulį išmaišiusiai dainininkei yra  tekę „apšildyti“ legendinių B.B.Kingo ir Dionne Warwick koncertus, vesti MTV, MCM ir „Canal+“ kanalų laidas, būti pagrindine filmo apie soulo muziką pasakotoja, įgarsinti Walto Disney studijos animacinio filmo „Princesė ir Varlius“ veikėją, dainuoti su garsiais orkestrais (tarp jų – ir Vokietijos WDR bigbendu) ir prancūziškame miuziklo „Kabaretas“ pastatyme.

„Ji užvaldo publiką nuo pirmos akimirkos, kai įžengia į sceną. Su taure raudono vyno, aukštakulniais ir Paryžiaus prabangos dvelksmu“, – taip šią dainininkę apibūdina britų leidinys „The Times“.

„Mėgstu pasakoti istorijas ir pasistengti, kad tarp dainų žiūrovai šypsotųsi“, – sako atlikėja, kurios grupėje, beje, yra grojęs ir vienas talentingiausių Lietuvos būgnininkų Marijus Aleksa.

Šįkart į Lietuvą ji atvyksta su Torstenu Goodsu ir jo grupe – muzikantai prieš dvejus metus sukėlė tikrą audrą Vokietijos festivalyje „Jazz am See“, kuriame prie jų prisijungė ir legendinis amerikiečių trimitininkas Randy Breckeris.

Energingą ir vasarišką programą paruošę Torstenas ir China tęsia koronaviruso pandemijos pakoreguotą „Kaunas Jazz 2020“ sezoną, kurio didžioji dalis vyks rudenį.

Didelė dalis nukeltų „Kaunas Jazz 2020“ renginių įvyks rugsėjo 4-6 dienomis, tarp jų – mokami ir nemokami koncertai įvairiose Kauno erdvėse ir Zapyškio Šv. Jono Krikštytojo bažnyčioje.

JAV džiazo žvaigždės Bobo Jameso ir Vokietijos garsenybės Tillo Brönnerio koncertas Vilniaus kongresų rūmuose nukeltas į rugsėjo 2 dieną.

Kaip jau skelbta anksčiau, vasarą Trakuose ir Palangoje „Kaunas Jazz“ kvietimu turėjęs koncertuoti garsus portugalų dainininkas Salvadoras Sobralis savo pasirodymus nukėlė į rugsėjo 10 ir 12 d.

JAV atlikėjų Gregory Porterio (ir Kauno miesto simfoninio orkestro) koncertas Kauno „Žalgirio“ arenoje nukeltas į 2021 m. kovo 11-ąją ir taps kitų metų „Kaunas Jazz“ sezono dalimi. Į 2021 metų pavasarį perkelti ir JAV atlikėjų Cecile McLorin Salvant, Jamisono Rosso, Avery Sunshine pasirodymai. Visa informacija jau paskelbta „Kaunas Jazz“ internetiniame puslapyje.

Projektą finansuoja Lietuvos kultūros taryba.
Festivalio mecenatas SBA grupė.