Jubiliejiniame „Kaunas Jazz 2020“ – galimybę savo talentą atskleisti jauniesiems džiazo kūrėjams

Šią savaitę apdovanojimais ir gausiomis ovacijomis pasibaigė tarptautinio džiazo festivalio „Kaunas Jazz“ ir Lietuvos muzikos ir teatro akademijos (LMTA) džiazo katedros organizuotas jaunųjų atlikėjų konkursas „Džiazo scena“. Pirmoji vieta, piniginis prizas ir galimybė surengti savo pasirodymą jubiliejiniame 30-ajame festivalyje „Kaunas Jazz 2020“ atiteko džiazo kūrėjų sekstetui „Nėris Jazz Sextet“.

Antrieji konkurse liko kvintetas „21st Century Quintet“, trečiąją vietą užėmė Mindaugo Stumbro kvartetas „Mindaugas Stumbras Quartet“. Konkurso specialus prizas buvo paskirtas pianistui Andriui Savčenko.

Jaunieji konkurso nugalėtojai sutartinai teigė, kad tokio pobūdžio konkursai yra labai svarbūs, nes jie suteikia galimybę ne tik laisvai išreikšti save ir savo kūrybą, bet ir sulaukti kvietimų dalyvauti tarptautiniuose džiazo festivaliuose. Šių metų „Džiazo scenos“ dalyviai sulaukė kvietimų dalyvauti net keturiuose tarptautiniuose džiazo festivaliuose, kurie vyks Norvegijoje, Klaipėdoje, Rygoje bei Kaune. Jubiliejiniame „Kaunas Jazz“ festivalyje bus galima išvysti net penkis jaunuosius džiazo projektus: „The Danb Fusion Band“, „Go Band“, „Synthetika“, „Mindaugas Stumbras Quartet“ ir Nėris Jazz Sextet“.

LMTA Juozo Karoso salėje vykusio konkurso metu dalyvavusius aštuonis džiazo kolektyvus vertino kompetentinga komisija – Klaipėdos pilies džiazo festivalio vadovė Inga Grubliauskienė, LMTA džiazo katedros vedėjas, pianistas, kompozitorius ir prof. Artūras Anusauskas, festivalio „Kaunas Jazz“ sumanytojas Jonas Jučas bei du svečiai iš užsienio – tarptautinio džiazo festivalio „Rigas Ritmi“ vadovas Maris Briežkalns iš Latvijos ir Trondheimo džiazo festivalio vadovas, būgnininkas, pedagogas Ernst Wiggo Sandbakk iš Norvegijos.

Garsus Norvegijos atlikėjas bei pedagogas E.W. Sandbakk, svečiuodamasis Lietuvoje, LMTA studentams pravedė meistriškumo pamoką, kurios metu su studentais diskutavo apie muzikos ritmus, pasidalijo savo patirtimi bei realiomis praktikomis.

Kaip teigė festivalio „Kaunas Jazz“ sumanytojas Jonas Jučas, šiuo konkursu ir buvo siekiama padėti atsiskleisti jauniems bei talentingiems Lietuvos džiazo kūrėjams.

„Džiaugiuosi, kad šiame konkurse dalyvavo kompetentingi komisijos nariai ne tik iš Lietuvos, bet ir iš užsienio. Taip norime paskatinti jaunuosius atlikėjus kūrybinei laisvei, suteikti galimybę pristatyti savo originalią kūrybą plačiajai visuomenei, užtikrinti tobulėjimo galimybes, užmegzti naujus kontaktus ir atverti vartus į didesnes džiazo scenas. Tai yra viena iš festivalio „Kaunas Jazz“ misijų,“ – tvirtino J. Jučas.

Kaip teigė „Kaunas Jazz“ sumanytojas J. Jučas, jubiliejiniame „Kaunas Jazz 2020“ festivalyje pasirodys net penki konkurse dalyvavę projektai.

Vykusiame „Džiazo scena“ konkurse savo originalias kompozicijas bei aranžuotus džiazo standartus atliko net aštuoni projektai – jazz fusion muziką atstovaujanti grupė „The Danb Fusion Band“, neseniai susikūręs saksofono, klavišinių, boso, būgnų ir vokalo projektas „Go Band“, jazztronica ir electronic jazz fusion stilių atliekantys „SynthEtika“, nauja įdomių ir unikalių asmenybių kvintetas „21st Century Qiuntet“, Mindaugo Stumbro kvartetas „Mindaugas Stumbras Quartet“, kurio muzika laviruoja tarp džiazo, skandinaviškos improvizacinės muzikos, vakarietiško džiazroko ir net klasikinės europietiškos muzikos, penki džiazo entuziastai iš Lietuvos ir Latvijos „A-Z Project“, naujai susibūręs alternatyvaus roko-džiazo kvartetas „Kanalizacija“ ir džiazo kūrėjų sekstetas „Nėris Jazz Sextet“.