Džiazo žvaigždė Richardas Bona atvyko į Lietuvą: surengs koncertus Trakuose ir Palangoje

Visame pasaulyje garsus džiazo kūrėjas, bosistas ir dainininkas Richardas Bona vėlų trečiadienio vakarą atvyko į Lietuvą – jau šią savaitę jo laukia du pasirodymai mūsų šalyje.

Festivalio „Kaunas Jazz“ kvietimu į mūsų šalį atvykęs muzikantas šį ketvirtadienį, liepos 8-ąją, surengs koncertą Trakų pilies kieme, o penktadienį, liepos 9-ąją, gros Palangos koncertų salėje.

Bilietus į šiuos ir kitus „Kaunas Jazz“ koncertus galima įsigyti BILIETAI.LT. „Kaunas Jazz“ rengėjai primena, kad pagal šiuo metu galiojančias taisykles atvykstantiems į šiuos koncertus turėti galimybių pasą nėra būtina – renginius žiūrovai stebės sėdėdami.

 

Richardas Bona – viena iš nedaugelio pasaulinio lygio muzikos žvaigždžių iš užsienio, šią vasarą viešinčių Lietuvoje. Dėl įvairiose šalyse besitęsiančių suvaržymų, susijusių su koronaviruso pandemija, koncertines gastroles rengti vis dar yra gana sudėtinga.

Nepaisant to, iš Kamerūno kilęs muzikantas nuo šio mėnesio pradžios keliauja per Europą – jau surengė pasirodymus Šveicarijoje ir Prancūzijoje, o po pasirodymų Lietuvoje keliaus į Nyderlandus, kur koncertuos prestižinio džiazo festivalio „North Sea Jazz Festival“ scenoje.

„Džiaugiuosi, kad galiu sugrįžti į Lietuvą šiais įdomiais laikais. Dar labiau smagu, kad pirmą sykį turėsiu galimybę apsilankyti jūsų šalies pajūryje.

Esu išsiilgęs scenų ir gyvai skambančios muzikos. Tikiuosi pamatyti kuo daugiau žiūrovų veidų“, – atvykęs į Lietuvą, sakė muzikantas.

Richardas Bona – senas festivalio „Kaunas Jazz“ bičiulis. 2002-aisiais jis debiutavo šio renginio scenoje – tai buvo pirmasis šio muzikanto apsilankymas mūsų šalyje. Ir toks sėkmingas, jog Richardas ne sykį sugrįžo į festivalį publikai pageidaujant. Iki šiol paskutinį sykį po „Kaunas Jazz“ vėliava jis grojo prieš dešimt metų – tad vėl pasimatyti su juo yra pats metas.

Kamerūne gimęs R. Bona vadinamas džiazo vunderkindu – nuo penkerių grojo nedidelio miestelio bažnyčioje, pats gaminosi muzikos instrumentus, o būdamas vos trylikos subūrė savo pirmąją džiazo grupę.

Sulaukęs 22-ejų, talentingas muzikantas emigravo į Vokietiją, vėliau – į Prancūziją, o 1995-aisiais persikraustė į Niujorką, kur jo žvaigždė sužibo visu ryškumu.

Joe Zawinulas, Bobby McFerrinas, Mike’as Sternas, George’as Bensonas, Chaka Khan, Quincy Jonesas, Patas Metheny – visos šios legendinės muzikos pasaulio asmenybės, užburtos Richardo talento, kvietė jį groti kartu savo įrašuose ir koncertuose.

 

Bobby McFerrino ir Richardo Bonos pasirodymas:

 

Tačiau R. Bona neliko antrame plane ir jau 1999-aisiais išleido melomanų liaupsių sulaukusį debiutinį albumą „Scenes From My Life“, kuriame virtuoziškai atliekamą muziką supynė su tekstais gimtąja kalba.

Įsimenančios melodijos, jausmingas balsas, artistiškumas scenoje ir virtuoziškas instrumento valdymas R. Boną išgarsino visame pasaulyje. Už 2005 metų albumą „Tiki“ muzikantas buvo nominuotas „Grammy“ apdovanojimui, puikaus kritikų įvertinimo sulaukė ir kiti jo albumai – „Reverie“, „Munia“, „The Ten Shades Of Blues“.

Išgarsėjęs muzikantas tapo Niujorko universiteto džiazo profesoriumi, o prieš septynerius metus šiame mieste atidarė ir savo džiazo klubą „Bonafide“.

Ir širdį glostančią lyriką, ir sprogstamą energiją savo koncertuose sutalpinantis R. Bona – publikos numylėtinis, į sceną Lietuvoje žengsiantis su dviem ne mažiau talentingais bendražygiais.

Šiame koncertų ture kartu su juo pasirodo Alfredo Rodriguezas – pianistas ir kompozitorius iš Kubos, jau 15 metų žavintis džiazo specialistus savo virtuozišku grojimo stiliumi.

 

Richardas Bona ir Alfredo Rodriguezas – „Raices“:

 

Būdamas vos 18-os, Alfredo jau buvo minimas kritikų apklausose kaip vienas perspektyviausių džiazo talentų. Sulaukęs 21-erių, koncertavo prestižiniame „Montreux“ džiazo festivalyje Šveicarijoje, kuriame į jį dėmesį atkreipė ir legendinis muzikos prodiuseris Quincy Jonesas, tapęs jo mokytoju ir patarėju.

Su legendiniais pianistais Billu Evansu ir Theloniousu Monku lyginamas muzikantas yra išleidęs keletą albumų, kuriuose skamba Lotynų Amerikos ritmais nuspalvintas džiazas, jo muzikinė partnerystė su Richardu Bona tęsiasi jau ne vienus metus.

Kartu su Richardu ir Alfredo koncertuose Lietuvoje gros būgnininkas Ludwigas Alfonso – kubiečių muzikantas, grojęs su tokiomis džiazo superžvaigždėmis kaip Joshua Redmanas ir „Spyro Gyra“.