Renginiai kraunami
  • Šis renginys jau įvyko.

Zara McFarlane (Didžioji Britanija) – Koncertas skirtas paminėti UNESCO Tarptautinei džiazo dienai

2023 30 balandžio @ 19:00 Šv. Kotrynos bažnyčia, Vilniaus g. 30
Vilnius,
€29 – €49

Festivalio kvietimu pirmą sykį mūsų šalyje koncertuos Zara McFarlane – viena talentingiausių ir ryškiausių šių dienų britų džiazo vokalisčių.

Britų radijo stoties „Jazz FM” du kartus geriausia šalies džiazo dainininke išrinkta atlikėja su savo grupe festivalio programoje surengs net du koncertus.

Balandžio 29 dieną ji surengs pasirodymą Kauno Nacionaliniame dramos teatre – koncerte, kuriame išgirsite ir žymų Lietuvos džiazo muzikantą Egidijų Buožį su vokaline grupe „Cappella‘ A“. Balandžio 30 dieną išskirtiniu britės balsu galės pasimėgauti sostinės publika – atlikėjos koncertas įvyks Vilniuje, Šv. Kotrynos bažnyčioje.

Bilietus į šiuos ir kitus festivalio „Kaunas Jazz“ koncertus platina BILIETAI.LT.

Džiazą, regį, soulą, folką savo kūryboje derinanti atlikėja – jau daugiau nei dešimtmetį gerai žinoma tarptautinėje džiazo scenoje.

Iš Jamaikos kilusios artistės karjeros „krikštatėviu“ laikomas įžymus britų didžėjus ir radijo laidų vedėjas Gillesas Petersonas, padėjęs atrasti ne vieną džiazo scenos talentą.

2010-aisiais išgirdęs šios dainininkės įrašą, jis taip susižavėjo, jog jau po metų savo leidykloje „Brownswood Recordings“ išleido debiutinį jos albumą „Until Tomorrow“.

Zaros McFarlane vaizdo klipas „Police & Thieves”:

Šiandien dainininkės biografijoje – jau keletas sėkmingų albumų, aukščiausi įvertinimai britų leidiniuose „The Guardian“ ir „Uncut“, koncertai ir įrašai su „Kaunas Jazz“ bičiuliais Gregory Porteriu, Dianne Reeves, Barbara Dennerlein ir daugybe kitų pasaulinių džiazo garsenybių.

Geriausia džiazo atlikėja ji pripažinta Jungtinėje Karalystėje vykstančiuose MOBO ir „Urban Music Awards“ apdovanojimuose. Dainininkės pasirodymai vyksta visame pasaulyje – jos koncertą Stambulo džiazo festivalis paskelbė vienu geriausių programoje. 2018-aisiais Zara pati tapo BBC jaunųjų džiazo muzikantų apdovanojimų komisijos nare.

Jungtinėje Karalystėje šiai atlikėjai atviros ir legendinio Ronnie Scotto džiazo klubo, ir gyvos muzikos pulsą puikiai jaučiančios salės „Jazz Cafe“ durys, ji koncertavo Londono Haid Parke, „Field Day“ ir „BoomTown“ festivaliuose, o taip pat – populiariajame muzikiniame TV žvaigždės Joolso Hollando šou, į kurio programą svajoja patekti kiekvienas atlikėjas.

Zaros McFarlane pasirodymas Joolso Hollando laidoje:

„Ji – tiesiog klasiška atlikėja“, – dainininkės talentą apibendrina leidinys „The Guardian“. „Zara tyrinėja naujas džiazo erdves ir priverčia džiazą skambėti aktualiai“, – priduria žurnalas „Clash“.

Per savo spalvingą karjerą Zara McFarlane bendradarbiavo su ryškiausiomis naujosios kartos britų džiazo žvaigždėmis – nuo Shabakos Hutchingso iki Moseso Boydo, kuris prodiusavo jos trečiąjį albumą „Arise“.

Įdomu tai, kad dainininkė neapsiriboja vien džiazu ir jam giminingais žanrais. Zara dirbo su JAV šokių muzikos legenda Louie Vega – vokalistės balsas skamba jo albume „Starring XXVIII“, kuris buvo nominuotas „Grammy“ apdovanojimui.

Kūrybiniai keliai ją taip pat suvedė su garsiu italų didžėjumi Nicola Conte, o vieną iš Zaros įrašytų kūrinių yra remiksavęs vienas svarbiausių šių dienų elektroninės muzikos vizionierių Floating Points.

Be to, dainininkė yra dalyvavusi įdomiuose teatro ir kino projektuose. Pavyzdžiui, ji dainavo Karališkosios Shakespeare‘o teatro trupės spektaklyje „Antonijus ir Kleopatra“, kuriam muziką parašė ir festivalio „Kaunas Jazz“ publikai puikiai pažįstama atlikėja Laura Mvula.
Be to, Zara McFarlane sukūrė ir atliko muziką šokių filmui „DisInteGrated“, kurią režisavo garsus choreografas Wade‘as Robsonas. Visą filmui skirtą muziką ji atliko viena – savo balsu imituodama daugybę instrumentų.

Zaros McFarlane pasirodymas Londono džiazo festivalyje:

Naujausias dainininkės albumas „Songs of An Unknown Tongue“ – įkvėptas Jamaikos, iš kurios atlikėja yra kilusi. Kaupdama įkvėpimą ir patirtis, Zara keliavo į savo protėvių gimtinę, tyrinėjo jos istoriją, ieškojo unikalių ritmų, būdingų šiai šaliai. Rezultatas – muzikinių nuotykių ir originalių garsų kupinas įrašas, dar labiau išpopuliarinęs šią dainininkę.

  • Comments

Informacija

Data:
2023 30 balandžio
Laikas:
19:00
Kaina:
€29 – €49
Renginys kategorija:
Interneto svetainė:

Vieta

Šv. Kotrynos bažnyčia
Vilniaus g. 30
Vilnius,
Festivalio mecenatas
Generalinis partneris
Didieji partneriai
Festivalio radijas
Festivalį finansuoja