Renginiai kraunami
  • Šis renginys jau įvyko.
FREE

Kauno Diksilendas Dixxband (Lietuva)

2023 28 balandžio @ 19:30 Nepriklausomybės aikštė, lauko scena,

Didžiausiame Lietuvoje džiazo festivalyje „Kaunas Jazz 2023“ balandžio 28 d. savo pasirodymą surengs instrumentinį Čikagos stiliaus muzikos stilių atliekantis Kauno diksilendas „DixXband“. Šiais metais savo veiklos 20-metį mininti tradicinio džiazo grupė išskirtinį muzikos skonį ir jos ritmingą harmoniją vertinančiai festivalio publikai žada specialiai festivaliui paruoštą išskirtinį repertuarą.
Simboliška, jog laisve alsuojančioje Nepriklausomybės aikštėje „DixXband“ grupė žada savo ritmingu pasirodymu perkelti klausytojus į Naujojo Orleano, Čikagos gatves, iš kurių ir kilo tradicinis džiazas,  diksilendas, svingas bei jo atmainos.
„Užsienyje neretai galime pamatyti gatvėse, ant tiltų grojančias diksilendo grupes bei atlikėjus – tai muzika, kuri yra sukurta laisvei, todėl būtent atvirose erdvėse, gamtoje, kavinėse ar miestų aikštėse, o ne koncertinėse salėse, ji suskamba geriausiai bei sukuria klausytojams vidinės laisvės pojūtį. Drauge su „DixXband“ grupės nariais norime, kad ir „Kaunas Jazz“ gerbėjai atsidurtų tame jausme, kurį kuria tradicinis džiazas, – subtili melodijos ir ritmo harmonija, laisvės pojūtis ir improvizacija, galimybė mėgautis muzika ir gyvenimu neskubant“, – teigia „DixXband“ grupės meno vadovas Raimundas Arnašius.
Diksilendo muzika yra ritminga, tokia, kurioje klasikos žavesį papildo vintažinis jos prieskonis. Šiuolaikinėje erdvėje diksilendo muzika skamba kaip vertingas antikvaras, kurį norisi saugoti ir juo mėgautis. Tai išskirtinio muzikos skonio mėgėjų žanras, kuris randa kelia į žmonių, siekiančių laisvės pojūčio, širdis.
Instrumentinį Čikagos stiliaus muzikos stilių atliekanti „DixXband“ grupė žada į savo pasirodymą įnešti ir papildomų muzikinių prieskonių – svingo bei „Vintage Jazz“ – populiariosios muzikos kūrinių, atliekamų džiazo maniera, tai įgyvendinti padės ir naujai į komandą prisijungusi švelnaus ir spalvingo balso dainininkė Vaiva Venslovienė.
Kauno diksilendas „DixXband“ yra laukiamas ir vertinamas ne tik Lietuvos, bet ir užsienio džiazo festivalių gerbėjų. Jų pasirodymų sąraše – dešimtys džiazo festivalių ir publikos įvertinimai. Kauno filharmonijoje 2003-aisiais surengę pirmąjį pasirodymą, netrukus po jo Lietuvos radijuje ir televizijoje įrašė pirmąjį kompaktinį diską, pavadinimu „Teisingos muzikos dozė“. 2008 m. Birštone vykusiame džiazo festivalyje grupė gyvai įrašė ir antrą – „SingSwing“.
2007 m. vykusiame „Euro Jazz“ festivalyje-konkurse Kauno diksilendas buvo apdovanotas „Gand Prix“ prizu už Europos Sąjungos himno atlikimą „New Orlean Jazz“ stiliumi, kuriam aranžuotę parašė Rimantas Giedraitis, bei pelnė publikos simpatijas.

  • Comments

Informacija

Data:
2023 28 balandžio
Laikas:
19:30
Renginys kategorija:

Vieta

Nepriklausomybės aikštė, lauko scena
Festivalio mecenatas
Generalinis partneris
Didieji partneriai
Festivalio radijas
Festivalį finansuoja