Loading Events
  • This event has passed.
FREE

Hernan Romero & Kęstutis Vaiginis (USA, Lithuania)

September 3 @ 19:00 On Pelėdų Hill, A.Mackevičiaus st. 27
Kaunas,

Sorry, this entry is only available in Lithuanian.

Garsus argentiniečių gitaristas, JAV gyvenantis Hernanas Romero jau ne tik moka ištarti nemažai žodžių lietuviškai, bet po dar kelerių metų tikriausiai galėtų parašyti ir knygą apie keliones į Lietuvą ir po mūsų kraštą važinėti, nebeįsijungdamas navigacijos programėlės telefone.

Kartu su savo bičiuliu, vienu žymiausių Lietuvos džiazo saksofonininku Kęstučiu Vaiginiu jis išmaišė visą mūsų šalį, o šįkart Kaunas Jazz 2021 programoje pasirodys du kartus – naujose erdvėse Istorijų namų kiemelyje Vilniuje  ir ant Pelėdų kalno Kaune.

Garsios dainininkės Estelos Raval sūnus Hernanas Lietuvos publiką papirko ne tik virtuoziška grojimo technika ir karštomis pietietiškomis natomis, bet ir niekada nuo veido nedingstančia šypsena ir draugiškumu.

Visa tai šio muziko gyvenime dera dar ir su kompozitoriaus talentu bei įspūdingais karjeros pasiekimais. Niujorke kelią į didįjį džiazo žaidimą prasiskynęs Hernanas greitai pradėjo muzikuoti su legendiniais gitaristais Johnu McLaughlinu ir Paco de Lucia.

Ypač glaudūs muzikiniai ryšiai jį sieja su ne kartą Kaune koncertavusiu gitaros didmeistriu Alu Di Meola – nuo 1990-ųjų Hernanas padėjo įrašyti kone dvidešimt šio muzikanto albumų.

Nuo flamenko, karštų pietietiškų ritmų iki džiazo ir ritmenbliuzo – tokia plati muzikos paletė atsiskleidžia soliniuose Hernano įrašuose ir projektuose su kitais atlikėjais, tarp jų ir su populiariąja Alicia Keys.

Kai girdi šio muzikanto grojimą, atrodo, kad jis ir gitara yra vienas kūnas. Bet kitaip ir negali būti – šį instrumentą Hernanas įsimylėjo, būdamas vos ketverių.

Kęstučio Vaiginio džiazo klausytojams jau net nebereikia išsamiai pristatyti. Garsaus Lietuvos muzikanto Petro Vyšniausko mokinys festivalyje Kaunas Jazz debiutavo dar 2002 metais, ir nuo to laiko jo vaidmuo šalies scenoje kasmet tampa vis ryškesniu.

Olandijoje ir JAV studijavęs muzikantas keliolika metų publiką žavi ir originalia kūryba, ir ambicingais tarptautiniais projektais – tarp jo partnerių buvo Barbara Dennerlein, Danielis Messina, Davidas Berkmanas, Edas Howardas ir daugelis kitų garsenybių, o koncertų geografija nusidriekė nuo JAV iki Kinijos, Malaizijos, Azerbaidžano ir Pietų Afrikos.

Daugybė konkursuose pelnytų prizų, meistriškumo kursų, muzikinių pažinčių – visa tai praturtino Kęstučio muzikinį kelią, suteikė daug patirties, kuria jis dabar dalijasi ne tik su Lietuvos publika.

Bebop, Lotynų Amerikos, Afrikos muzikos potėpiais savo grojimą spalvinantis lietuvis kartu su Hernanu Romero koncertuose kuria jaukią atmosferą, o daugybė kartu surengtų koncertų leidžia šiam duetui vienas kitą jausti iš pusės natos – tai patvirtins būriai jų pasirodymuose jau apsilankiusių Lietuvos klausytojų.

  • Comments

Details

Date:
September 3
Time:
19:00
Event Category:

Venue

On Pelėdų Hill
A.Mackevičiaus st. 27
Kaunas,
Festival Patron
General Partner
Grand Partners
Festival Radio
Festival funding